Glinka do włosów

#hash-angrybeards#

DSC_6475-EditPreparatów do pielęgnacji włosów jest mnóstwo – żele, utwardzacze, lakiery, pomady, woski, glinki … aż głowa boli, człowiek nieraz nie wie, jaka jest między nimi różnica. Nie jesteś zresztą sam, nam jednak z preparatów do włosów najbardziej się podoba glinka  ej kej ej clay. Tyle  że nie każda glinka zasługuje na Twoją uwagę, na przykład ta od  Uppercuta jest naszym zdaniem zbyt twarda. Więcej reklamy konkurencji robić nie będziemy, po prostu w każdej glince napotykaliśmy na jakiś mankament. Dlatego postanowiliśmy do środków przeznaczonych do pielęgnacji brody dodać również te dotyczące włosów i stworzyć własną wersję. Nie było łatwo, jak nam się pierwotnie wydawało. W pewnym momencie byliśmy już solidnie sfrustrowani i nie bardzo wiedzieliśmy, co dalej. Na szczęście nie zrezygnowaliśmy i dokończyliśmy pracę – zresztą, doszliśmy do pomyślnego końca, jak sam zobaczysz.

Tworzyliśmy nowy preparat na bazie wodnej. Wyroby na tej podstawie łatwo można wymywać, są poza tym bardziej przyjazne wobec włosów i skóry. Pomimo to jednak dają solidną fiksację oraz naturalny wygląd.  

Kopolimer VP/VA wyschnie i utworzy wokół włosa cienką barierę,  zapobiegającą przenikaniu wilgoci do korzonków włosa i umożliwia dzięki temu włosom utrzymywać kształt przez dłuższy czas.  

Kaolin to surowiec wykorzystywany przede wszystkim do produkcji maseczek kosmetycznych. Doskonale oczyszcza, łagodzi i matuje, potrafi skutecznie absorbować ze skóry nadmierne ilości łoju i zanieczyszczeń, pomaga usuwać obumarłe komórki naskórka.  

Lanolina sprawdza się w balsamach lub wosku, i dlatego również w glinkach znalazł swoje miejsce. Ma właściwości podobne do wosku. Wytwarza w podobny sposób warstwę ochronną, chroniącą przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego, naruszającym strukturę włosów i skóry. Skutecznie nawilża i wygładza. Jest bardzo przydatna do odnowy zniszczonych włosów. Jest doskonałym zmiękczaczem, dlatego też stosowana jest w odżywkach.  

Wosk pszczeli  (Cera Alba) jest również składnikiem sprawdzonym. W kosmetyce należy do najczęściej stosowanych, jeśli nie brać pod uwagę wosków dla wegan i alergików, które zresztą z całym spokojem możemy pomijać.  Ceniony bywa ze względu na swoje wyjątkowe cechy. Pomaga w regeneracji skóry i włosów, odżywia i nawilża. Ma działanie przeciwzapalne, dlatego często stosowany jest w przypadkach poparzeń. Gojenie przebiega wówczas pod warstwą ochronną, która dzięki niemu powstaje i wytrzymuje bardzo długo. To oznacza, że Twoja skóra, a zwłaszcza włosy uzyskują solidną pielęgnację nawet w razie ekstremalnego obciążenia takiego, z jakim się trzeba liczyć podczas ratowania kociaków z płonącego housa.

 

Te składniki tworzą naszą glinkę, jak widać nie ma w niej niczego nieodpowiedniego, niczego zbytecznego. Wypróbuj i zrozumiesz, że to jest prawdziwy masterpiece.

 

Kupić