FAQ

kontakty
 

 

Jak połączyć olejek, balsam i wosk?

Olejek i balsam to dość podobne produkty (o różnicach przeczytasz tutaj), nie ma więc konieczności stosowania obu naraz. Oczywiście jeżeli chcesz to możesz, ale jeden produkt wystarczy w zupełności. Używając obu zaczynamy od nałożenia olejku, dopiero później balsam. Wosk również nakładamy po olejku / balsamie, możesz nawet wymieszać wosk z balsamem. Umieść wosk i balsam na dłoni, dobrze rozetrzyj, a następnie nałóż. W przypadku użycia balsamu po olejku, może on jednak nie trzymać tak dobrze, jak użyty sam. W przypadku dłuższych bród sprawdza się też poranne ułożenie z użyciem balsamu i wieczorne nawilżenie z użyciem olejku.

Moja broda rośnie w jednym miejscu w złym kierunku. Co mogę z tym zrobić?

Korzenie brody można obrócić w dowolnym kierunku, wymaga to jednak czasu. Próbując zmienić ich kierunek szybko, możesz doprowadzić do uszkodzenia korzenia. Szczotkuj włos po podgrzaniu (czy to po prysznicu / kąpieli / ręczniku na parze) i spróbuj zaczesać go w pożądanym kierunku. Alternatywnie możesz użyć czegoś do utrwalenia, dzięki czemu możesz układać je nawet w ciągu dnia.

Broda jest innego koloru, czy czegoś brakuje?

Być może czegoś jej brakuje, ale inny kolor nie jest czynnikiem który by za tym przemawiał. Podyktowany jest genetycznie, podobnie jak kolor włosów. Broda zwykle nie ma tego samego koloru co włosy. Odcień imbiru jest możliwy, nawet jeśli jesteś blondynem i tak dalej. To nic nadzwyczajnego, a możliwe są tylko dwa rozwiązania. Zafarbuj ją lub z dumą noś brodę, którą dał ci nasz pan zbawca, wielki Shrek. Decyzja należy do Ciebie. No chyba, że wygląda naprawdę dziwnie.

Moja broda łamie się i jest postrzępiona. Co z tym zrobić?

Najprawdopodobniej brakuje jej składników odżywczych i odpowiedniego nawilżenia. Zalecamy rozpoczęcie stosowania olejku lub balsamu aby ją odżywić i zapewnić odpowiednie nawilżenie. Jeżeli jej stan jest naprawdę zły, możesz raz w tygodniu owinąć ją gorącym ręcznikiem. Zanurz ręcznik w gorącej wodzie, nałóż dużą ilość olejku na brodę i owiń twarz tym ręcznikiem. Gdy wystygnie, ponownie włóż go do miski na 15-30 minut i ponownie owiń. Alternatywnie możesz zacząć używać lepszej odżywki podczas kąpieli, co również pomaga. Ważne jest również to, czego nie powinieneś robić. Nie czesać ani myć brody częściej niż raz dziennie i nigdy bez oleju lub balsamu. Nie używaj szamponu codziennie i na jakiś czas odpuść suszenie suszarką. Krótko mówiąc, nie niszcz ich niepotrzebnie.

Jak należycie dbać o kartacz?

Musisz być przeszkolony, jeśli chcesz właściwie dbać o nasz kartacz. Zasadniczo używaj go po nałożeniu produktu, aby włosy na brodzie nie były suche i nie łamały się. Po intensywnym szczotkowaniu, zeskrob włosy, które zostały na kartaczu. Jest to rodzaj wstępnego czyszczenia, który każdy powinien zrobić. Bardziej dokładne czyszczenie wystarczy wykonać co 2-6 miesięcy, ale zależy to też od tego, jak bardzo brudny jest kartacz. Na pewno dobrze jest pozbyć się resztek nagromadzonych pomiędzy włosiem kartacza.

Naturalne włosie, z którego wykonane są nasze kartacze, nie przepada za bardzo za wodą. Instrukcja czyszczenia jest następująca: umieść szczotkę pod ciepłą wodą, a następnie nałóż na nią trochę szamponu, szoruj włosie po czym spłucz dobrze i osusz ręcznikiem. Następnie pozostaw na noc na parapecie nad grzejnikiem lub w innym ciepłym miejscu, aby cała wilgoć odparowała. Po takim zabiegu szczotka znów jest jak nowa i gotowa do użycia. Od czasu do czasu czyszczenie to mus.

Czy powinienem w jakikolwiek sposób przygotować skórę przed użyciem dopingu?

Dobrze jest umyć skórę przed użyciem naszego dopingu. Najlepiej ciepłą wodą i środkiem do mycia twarzy. Pozbędziesz się tłuszczu ze skóry, a ciepła woda otworzy pory. Jeśli chcesz być dokładny, powinieneś ją również dobrze wyczesać.

Jak połączyć doping z innymi produktami?

Doping został stworzony jako produkt do skóry, dlatego zalecamy stosowanie go przed wszystkimi innymi produktami. Po dokładnym użyciu dopingu, odczekaj minimum 10 minut zanim użyjesz olejku czy balsamu. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z zapuszczaniem brody to na początku możesz sobie darować inne produkty a używać tylko dopingu. Resztę asortymentu dołóż dopiero gdy broda już urośnie. Olejek czy balsam w żaden sposób nie przyśpieszają porostu brody, dbają tylko o nią gdy już wyrośnie.

Czy mogę stosować doping po goleniu?

Generalnie nie. Przycinanie jak najbardziej tak, pomaga kształtować brodę, ale golenie… no cóż, często dostajemy to pytanie co jest smutne. Golenie wcale nie pomaga zagęścić brody ani nie przyśpiesza jej porostu, to mit. Natomiast jeżeli z jakiegoś powodu musisz się ogolić, to po samym goleniu, gdy skóra jest podrażniona odradzamy używanie dopingu. Jedynym zrozumiałym dla nas powodem skrócenia brody podczas stosowania dopingu jest ułatwienie samego stosowania produktu. Ale na pewno można go nakładać na brodę, zajmuje to tylko więcej czasu i trochę dopingu pozostanie na brodzie. Jeśli chcesz się golić, zalecamy ustawienie golarki na minimum 1 mm, ale nie przy samej skórze.

Kiedy zobaczę efekty stosowania dopingu?

To zależy od 8979846654984 różnych czynników. Krótko mówiąc, nie można dokładnie określić. Niektórzy widzą efekty już po miesiącu, inni po dwóch / trzech / czterech, miesiącach, a inni w ogóle nie. Z przeprowadzonych przez nas badań najlepsze efekty daje minimum dwumiesięczna kuracja. Zasadniczo zalecamy wypróbowanie go przez 4-6 miesięcy przed rezygnacją z dopingu. Jeśli jednak doping nie zadziałał na Ciebie, daj nam znać, wymyślimy co dalej!

Czy nowe włosy przestaną rosnąć, jeśli przestanę stosować doping?

Doping stymuluje korzenie włosa i ich wzrost, zapewniając odpowiednie składniki odżywcze i dopływ krwi. Dodatkowo zmiękcza skórę, co sprawia, że włosy łatwiej mogą się przebić. Dzięki temu nawet leniwe brody, które wcześniej słabo rosły, ożyją. Dlatego rezygnując z używania dopingu za wcześnie nie dajesz szans wszystkim włosom do rozrostu.Mogą się nie przedostać przez skórę, która znowu stwardnieje. Zwykle kuracja nie powinna być krótsza niż 4 miesiące.

Czy coś może się przytrafić mojej ukochanej podczas miłosnych przyjemności po zastosowaniu dopingu?

Jeśli dzielisz doping ze swoją partnerką prawie każdej nocy, zalecamy stosowanie dopingu po godzinach zabawy, albo zaraz po powrocie do domu. Jeśli miłosne uniesienia to Twoja codzienna rutyna(jesteś naprawdę szczęściarzem, draniu jeden), to w takim przypadku zalecamy zmianę godzin aplikacji, być może tuż przed pójściem do pracy / po przyjściu do pracy.

Czy wysyłacie za granicę?

Obecnie mamy sklep internetowy na Słowacji i w Polsce. Jeśli potrzebujesz zamówić z dostawą w inne miejsce, nie wahaj się napisać do nas, a na pewno coś wymyślimy. Skontaktuj się z nami tutaj.

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep your e-shop secure, we need you to log in again.

Thank you for your understanding.

Zaloguj sie