FAQ

kontaktyKliknij i rozwiń. To jedyny sposób na uzyskanie odpowiedzi.

 

Broda i sekrety wzrostu

Czy powinienem w jakikolwiek sposób przygotować skórę przed użyciem dopingu?

Jeżeli to możliwe, dobrze jest przemyć skórę przed użyciem dopingu. Najlepiej ciepłą wodą i preparatem do czyszczenia buźki. Odtłuścisz ją a ciepła woda rozciągnie pory. A gdybyś chciał podejść do tego na poważnie, możesz sobie też zrobić jakiś peeling. Usuniesz w ten sposób obumarłe komórki, dzięki czemu Doping będzie miał jeszcze łatwiejszą robotę z wniknięciem w skórę. Mówimy teraz o skórze bez brody albo z minimalnym zarostem. Jeżeli będziesz stosować na wyrośniętą brodę, to nie przesadzaj z tym myciem czy peelingiem. Raczej z wyczuciem i najlepiej stosując preparaty przeznaczone dla zarostu, na przykład nasz szampon do brody. Względnie wystarczy woda i rozgrzanie.

Jak łączyć Roller i Doping?

Po rollowaniu skóra będzie wściekła i kolejny zabieg już by się jej nie przysłużył. Dlatego rollować najlepiej wieczorem, gdy wiesz, że nigdzie już nie idziesz i po nakłuwaniu możesz zostawić skórę, by sobie odpoczęła. Jeśli chcesz ją czymś nasmarować, to dopiero rano. Każdy z nas jest jednak wyjątkowy, a wyjątki potwierdzają regułę, więc sam wypróbuj, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Mogę się golić i stosować Doping?

Cóż Ci mamy na to odpowiedzieć? Jeśli chcesz się golić, to się gól, ale co do zasady jesteśmy na nie. Podgalanie, to inna sprawa, żeby broda była zadbana, ale golenie… Tak czy siak, pytanie często się powtarza i jeśli z jakiegoś powodu musisz się golić, nie zalecamy stosowania Dopingu zaraz po goleniu. Skóra jest podrażniona i efekt nie musiałby być dobry. Generalnie golenie nie poprawia ani wzrostu ani grubości włosów brody, to mit. Jedyny ewentualny powód skracania brody przy aplikacji Dopingu to łatwiejsze stosowanie. Na pewno da się jednak stosować i przez brodę, wymaga to tylko więcej czasu i rzeczywiście, zawsze trochę zostanie w samej brodzie. Jeżeli chcesz się golić, zalecamy maszynką, skrócić do 1 mm, ale nie golić aż do gołej skóry. A już w ogóle nie gól się na gładko, żebyś nie zamordował młodzieży, która zaczęła się właśnie rozwijać dzięki Dopingowi.

Jak szybko widoczne są wyniki stosowania Dopingu?

To zależy od 6 969 420 czynników. Trudno jednoznacznie powiedzieć. Jeden widzi wyniki po miesiącu, inny po dwóch/trzech/czterech. A jeszcze inny wcale. Największy odzew mamy do jakichś dwóch miesięcy, ale wyjątki potwierdzają regułę, cokolwiek miałoby to bezsensowne powiedzenie znaczyć. Generalnie zalecalibyśmy popróbować przynajmniej 4 miesiące, zanim postawisz na Dopingu krzyżyk. Tak czy siak Doping nie jest jedyną bronią we wzrostowym arsenale i zawsze możesz dołożyć Rollera i Beardroidy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, odezwij się do nas i spróbujemy coś wymyślić. Albo po prostu powiemy sobie wprost, że genetyki nie przeskoczysz i bujnej brody nie wyhodujesz. Pozostanie podrywanie lasek na miliony na koncie.

Czy nowe włosy nie wypadną mi z brody, kiedy przestanę używać Dopingu?

Doping stymuluje cebulki i wzrost w ten sposób, że dostarcza im składniki odżywcze i poprawia ukrwienie. Ważne jest też to, że stymulacja zmiękcza skórę, więc broda łatwiej się przez nią przedostaje. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to obudzisz do życia nawet najbardziej leniwe włosy brody, która wcześniej nie chciała rosnąć. Jeśli jednak zabierzesz im Doping zbyt szybko, nie będą jeszcze wybudzone na tyle, by przeżyć bez stymulacji, więc zanikną. Względnie nie wydostaną się przez skórę, która znowu stanie się twardsza i pogrzebie je w otchłani zapomnienia. Trzeba więc sypać Dopingiem tak długo, aż młodzież nie zmieni się w formę bardziej dorosłą, czyli twarde włosie. Gdy tylko włosy wydadzą Ci się wystarczająco mocne (tak samo jak normalna broda), dopiero wtedy są gotowe do zakończenia kuracji. Zatwierdzić wyniki będziesz jednak musiał sam, według nas nie powinno to trwać dłużej niż około 4 miesięcy.

Prosto z mostu, zastanawiam się Minoxidil czy Doping. W czym Doping jest lepszy?

Osobiście nie pakowalibyśmy się w Minoxidil, względnie traktujemy go jako ostateczność. Są ludzie, którzy są z niego zadowoleni, czyli szacuneczek, ale ogólnie w naszych oczach to nie jest najszczęśliwszy produkt. Poza tym na terenie UE jego stosowanie w preparatach kosmetycznych jest zabronione. Minoxidil ma taką samą zawartość substancji aktywnej jak Doping – 5%. Z tą różnicą, że Doping zawiera Kopexil, który jest o wiele delikatniejszy dla skóry. Oprócz tego dorzuciliśmy do Dopingu eter butylowy kwasu waniliowego oraz cały szereg składników nawilżających i odżywczych. Mino bazuje zaś wyłącznie na alkoholu, który tylko wysusza skórę. Za nasz Doping dajemy spokojnie głowę, ale co oczywiste, nie zadziała na wszystkich. Nam idzie z nim świetnie, ale gdyby nie pomagał, spróbowalibyśmy raczej Copenhagen Grooming. Jeśli nawet to nie odpaliłoby wzrostu, spróbowalibyśmy jeszcze poświęcić dziewicę, i dopiero potem sięgnęlibyśmy po Minoxidil. Tak że tak.

Czy podczas łóżkowych zabaw po zastosowaniu Dopingu może się coś stać?

Jeśli co wieczór dzielisz się z partnerką Dopingiem, zalecalibyśmy stosowanie Dopingu dopiero po igraszkach, albo od razu kiedy wracasz do domu. Oczywiście o ile igraszki nie zaczynają się już w drzwiach: „Dzień dobry, mam na imię Helmut, jestem kominiarzem”. - „Dzień dobry, zapraszam, nie mam ciągu w piecu”. No nic, w takim przypadku nie trzeba Ci do szczęścia nawet tej brody. Teoretycznie możliwe jest, że Twojej ukochanej mogłyby trochę rosnąć włoski, gdyby dość regularnie dochodziło do styku jej ciała z Twoją zdopingowaną brodą. W takim przypadku spróbuj innego dawkowania i dopinguj rano przed wyjściem do pracy. Albo po prostu trzymaj celibat i przez 2 godziny trzymaj łapy w kieszeniach. Poza tym jeśli chcesz dzielić się Dopingiem, to nie ma sprawy.

Pielęgnacja brodziszcza

W jaki sposób mam łączyć olejek, balsam i wosk?

Olej i balsam są dość podobnymi produktami (różnice znajdziesz w porównaniu olejek vs balsam). Typowy brodacz nie potrzebuje korzystać z obu naraz. Jeśli Ci to odpowiada, to o gustach nie dyskutujemy, ale generalnie nieeee. Jeśli już, to najpierw olejek, balsam potem.

Również wosk stosuj dopiero po olejku/balsamie, względnie zmieszaj go na dłoni z odrobiną balsamu w celu osiągnięcia idealnej siły stylizującej i aplikuj razem. Generalnie jednak broda po użyciu olejku nie ma już takiej przyczepności, możliwe jest więc, że balsam/wosk nie będzie się już tak dobrze trzymać. Idealnie jest stosować olejek wiedząc, że jakiś czas spędzisz w pomieszczeniu, wychodząc na zewnątrz sięgnij raczej po balsam, ponieważ chroni on Twoją brodę przed niepożądanymi wpływami zewnętrznymi (wiatr, deszcz, UV). Wosku dorzuć w celu osiągnięcia jeszcze twardszej stylizacji, całość da Ci razem jeszcze wyższy stopień ochrony.

A jeśli czytasz tę długą odpowiedź aż do tego miejsca, masz już chyba długa brodę. Możesz więc użyć olejku na samą końcówkę zarostu, ponieważ tam włosy są najbardziej przesuszone. Następnie balsam na policzki i wąs. Na koniec dnia liczy się jednak tylko to, jak pasuje to Tobie, a nie jak poradził Ci jakiś ekspert z netu.

W jednym miejscu broda rośnie mi w złym kierunku. Co robić?

Cebulki włosów brody można powoli obrócić w jakim tylko chcesz kierunku. Ale znowu, to jest bieg na długi dystans. Jeśli będziesz się spieszyć, to co najwyżej je uszkodzisz. Zawsze po rozgrzaniu (obojętne czy prysznic/wanna/gorący ręcznik) szczotkuj brodę w tym kierunku, w którym chcesz ustawić włosy. Względnie możesz je również utrwalić w danej pozycji woskiem lub balsamem, by cebulki powoli obracały się również w ciągu dnia.

Broda nie ma jednorodnego koloru, czy czegoś jej brakuje?

Być może czegoś im brakuje, ale różnica w kolorze nie jest tutaj wyznacznikiem. Jest to uwarunkowane genetycznie, tak samo jak np. kolor włosów. Broda nie musi mieć co do zasady tego samego koloru co włosy, tak samo jak włosy łonowe. Całkiem normalne będzie, jeśli masz np. rude pasemka na brodzie, nawet jeśli jesteś blondynem. Wszystko jest tutaj w porządku i możliwe są tylko dwa rozwiązania. Farbować albo być dumnym z tego jaki jesteś wyjątkowy. To już oczywiście zależy wyłącznie od Ciebie. I od tego jak dziwnie całość wygląda.

Włosy brody łamią mi się i strzępią, co robić?

Najprawdopodobniej brakuje im składników odżywczych i wody. Zalecamy zacząć korzystać z olejku lub balsamu w celu odżywienia, a jeżeli naprawdę jest już źle, powinieneś spróbować raz w tygodniu okładu olejkiem w gorącym ręczniku. To proste, ręcznik namaczasz w gorącej wodzie. Na brodę dajesz ciut większą ilość olejku niż zwykle i pakujesz policzki w rozgrzany ręcznik. Gdy wystygnie, namaczasz go znowu i tak powtarzasz przez około 15-30 minut. Pozostały olej możesz wetrzeć w ręcznik, ale spokojnie może zostać na brodzie.

Walkę ze słabą brodą możesz prowadzić też na innych frontach. Spróbuj stosować lepszą odżywkę pod prysznic. To może wyraźnie pomóc. Najistotniejsze natomiast jest przestać robić to, czego robić nie powinieneś. Nie gmeraj niepotrzebnie w brodzie, nie szczotkuj i nie czesz częściej niż raz dziennie i nigdy na sucho (dopiero po aplikacji olejku/balsamu). Nie używaj codziennie szamponu i nie susz zbyt często gorącym powietrzem. Zapewnij po prostu brodzie składniki odżywcze i spokój. Nie trzeba jej wciąż czymś męczyć.

Kulki, sprzęty i inne produkty

Co z robieniem laski w przypadku stosowania mazideł z serii Calm Balls?

Antistick ani Antisweat nie są akcesoriami erotycznymi, nie przewidują więc żadnego kontaktu z śluzówką. Jeżeli chcesz ożywić związek, zafunduj lasce deser w postaci kulek czekoladowych obtaczanych w Nutelli, maśle orzechowym, bitej śmietanie, dla mięsożernych w jakimś bekonie, albo po prostu czymkolwiek innym w zależności od upodobań.

Jak mam dbać o szczotkę?

Szczotka codziennie robi coś dla Ciebie, słusznym jest więc pytanie o to, co Ty możesz zrobić dla szczotki. To, że używasz jej po naniesieniu jakiegoś preparatu (olejek, balsam, wosk, itp.) żeby uniknąć połamania suchych włosów, powoduje, że preparaty te, wraz z luźnymi włosami łapią się i zbierają w szczotce. Gdy tylko ilość włosów w szczotce osiągnie pułap krytyczny, wyczyść ją i usuń włosy. Możesz w tym celu skorzystać z Brushpicka, który wyciągnie ze szczotki również różne preparaty kosmetyczne i pozlepiane drobinki. Wprawdzie substancje te są generalnie korzystne dla zarostu, ale gdy się nawarstwią, zaczynają działać niczym magnes i przyciągają różne paskudztwa.

Dokładniejsze czyszczenie powinieneś przeprowadzać dwa razy do roku (lub częściej jeśli szczotka jest uświniona). Naturalne włosie nie przepada za wodą i zacznie capić, jeżeli go szybko nie wysuszysz. Dlatego przestrzegaj instrukcji dokładnego czyszczenia: Umieść szczotkę pod gorącą wodą, dodaj trochę szamponu i po namydleniu usuń z włosia cały nazbierany.

Czy produkty Angry Beards mają jakąś datę przydatności?

Zalecany okres przydatności produktów kosmetycznych wynosi dwa lata od ich produkcji. Produkujemy kilka razy w roku i pakujemy wszystko względnie szybko. Po otwarciu zalecamy wykorzystać do pół roku, co powinno stanowić wystarczający okres, nie ma więc powodu do przejmowania się trwałością. To wszystko obowiązuje przy założeniu, że o brodę dbasz częściej niż od święta, ale tak przecież jest. Prawda?!

A nie ma jakichś ograniczeń wiekowych?

Żaden z kosmetyków nie ma ograniczeń wiekowych, z drugiej strony, nie potrzebujesz chyba stosować rzeczy do kulek, jeśli jesteś w podstawówce. To samo dotyczy Dopingu i wszystkich wspomagaczy wzrostu brody. Możesz więc używać czego tylko chcesz, pozostaje pytanie, na co Ci się dana rzecz przyda. Gdybyś chciał porady, nie czekaj i pisz na gang@angrybeards.pl a my powiemy Ci co i jak.

Zakupowe ABC

Jestem problemowy. Jak rozpatrywane są reklamacje?

Nawet najlepsi popełniają błędy. Pomimo tego, że staramy się jak tylko możemy, żeby wszystko było tip-top, również i my czasem wyczarujemy jakiś error. Napisz na gang@angrybeards.pl a wszystko naprostujemy do stanu doskonałości.

No nie, coś się skichało podczas płatności. Co mam robić?

Jeżeli coś zepsuje się podczas płacenia, nie musisz w panice robić kolejny 69 zamówień. Napisz na gang@angrybeards.pl i wszystko ogarniemy.

Chcę zamówić za pobraniem, da się?

Nie wysyłamy za pobraniem. Na początku oferowaliśmy pobranie, ale chłopaki nie odbierały paczek, do nas wracały całymi stosami i mieliśmy już powoli ochotę zwinąć cały ten kram. My staramy się wszystko elegancko spakować, wysłać paczkę na asapie, a potem jakiś dzban jej zwyczajnie nie odbiera – człowiek ma wtedy chęć poszukać jakiejś ściany, pochylić głowę i wziąć rozpęd.

Gramy fair i nigdy nie pozwolilibyśmy sobie, żeby nie wysłać Ci czegoś, za co już uczciwie zapłaciłeś. Paczce Angry Beards możesz śmiało zaufać – za to ręczę ja, Tomáš Čech. A jeśli całą forsę zaszyłeś w materacu, bo nie ufasz bankom ani za grosz, napisz maila na gang@angrybeadrs.pl a my wymyślimy jakiś sposób doręczenia.

Wysyłacie również za granicę?

Aktualnie mamy sklepy internetowe w Czechach i na Słowacji. Gdybyś potrzebował dostarczyć towar gdzieś indziej, pisz śmiało, na pewno się dogadamy. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.