Beard Doping, niech broda rośnie w siłę!

DSC_6812-EditW tym artykule dowiesz się o tym, w jaki sposób działają podstawowe składniki Beard Dopingu. Zawiera on cały szereg składników odżywczych i nawilżających. Tym najważniejszym jest jednak Diaminopyrimidine Oxide, który czyni z Dopingu Doping. Na samym początku trzeba przede wszystkim powiedzieć, że Doping może posłużyć również jako środek odżywiający w tym sensie, że nałożysz go gdzie popadnie według własnego pomysłu i kiedy tylko zechcesz. Jeżeli jednak masz zamiar wykorzystać jego zdolność wspierania wzrostu, musisz go stosować regularnie w trakcie wielu miesięcy. Wąs ledwo zrodzony nie potrafi jeszcze sam o siebie zadbać, Doping  przerwany zbyt wcześnie może spowodować nawet wypadanie. No to chodźmy się przyjrzeć poszczególnym składnikom.

Woda (aqua), doskonała, kryształowo czysta. Z niej zbudowani jesteśmy my sami – brodacze i wiele innych istot. Niezbędna dla życia, więc też stała się niezbędnym składnikiem naszego wyrobu.

Diaminopyrimidine Oxide to aromatyczny aminotlenek, pierwotnie stosowany w trakcie leczenia wysokiego ciśnienia. Działa z jednej strony jako odżywka, a równocześnie powiększa objętość włosa. My jednak postanowiliśmy go wykorzystać ze względu na cuda, które wyprawia z mieszkami włosów. Działa skutecznie w głąb skóry wokół korzonków, które wzmacnia. Wspiera w ten sposób ich wzrost i umacnia je.

Olejek migdałowy (Prunus Amygdalus Dulcis Oil), po którym skóra będzie się … oblizywać aż po uszy! Naprawdę delikatny, zalecany również dla dzieci, nie musisz się zatem obawiać, że Twojej skórze hipopotama zaszkodzi. To jeden z najbardziej jakościowych surowców, stosowanych w kosmetyce. Cera uzyskuje w nim nienasycone kwasy tłuszczowe, oddziaływujące na skórę, jak również na wąsy. Doskonale jest wchłaniany do skóry, którą wyposaża w substancje odżywcze (witaminy A,B,E) i mineralne. Bardzo dobrze nawadnia nawet skórę suchą. Dzięki witaminom E i C wytwarza warstwę ochronną, zabezpieczającą skórę przed wpływami zewnętrznymi lepiej, niż mur Trumpa Stany Zjednoczone przed imigrantami z Meksyku.

Olejek konopny (Cannabis Sativa Seed Oil) należy do grupy najbardziej wartościowych olejków na świecie, a jego oddziaływanie na skórę jest naprawdę cudowne.  Nadaje się w dodatku do zastosowania do wszystkich rodzajów skóry, nie zatyka porów, wręcz odwrotnie zwalcza już istniejące pęcherzyki i działa prewencyjnie. Leczy schorzenia dermatologiczne takie, jak wypryski atopowe, łuszczyca, stany zapalne skóry oraz trądzik. Wspomaga  proces gojenia oraz samoistnej regeneracji skóry. Dzięki zawartości witaminy E chroni skórę przed działaniami środowiska zewnętrznego. Podsumowując skórę regeneruje, natłuszcza, uspokaja, podwyższa jej elastyczność oraz wytrzymałość.

Cetearyl Alcohol produkowany jest z oleju kokosowego. Należy do grupy alkoholi tłuszczowych, w skład których wchodzą alkohole cetylowy oraz stearylowy. Nie wywołuje reakcji alergicznych, nie drażni, jest odpowiedni dla skóry delikatnej. Dodaliśmy go do mieszanki przede wszystkim dlatego, że ma właściwości poprawiania zdolności wchłaniania pozostałych składników w głąb skóry.

Olejek z kiełków pszenicy (Triticum Vulgare Germ Oil) to naturalny antyutleniacz, wyposażony również w szereg doskonałych cech, przy czym tą najważniejszą jest podwyższenie trwałości pozostałych składników.

Glyceryl Stearate Citrate produkowany jest poprzez esteryfikację olejów roślinnych  oraz kwasu cytrynowego. Powstaje w ten sposób delikatna stabilna konsystencja bez efektu tłuszczowego. Pomaga skórze w utrzymywaniu wilgotności, działa jak odżywka, czyli  poprawia jej elastyczność, wygładza i dodaje delikatności.  

Olej słonecznikowy (Helianthus Annuus Seed Oil) jest w ramach aplikacji na skórę łatwo wchłaniany, dzięki czemu udaje mu się przenikać głębiej do skóry.  Ma oddziaływanie uspokajające oraz efekty przeciwzapalne, wygładza skórę i dodaje jej delikatności. Funkcjonuje jako przeciwutleniacz, chroni skórę przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, przed utratą elastyczności i trwałości.  Jest odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry.

Tocopherol czyli witamina E. Jest niezwykle ważna dla ciała ludzkiego, a konkretnie w przypadku skóry dosłownie czyni cuda.  Jest naturalnym przeciwutleniaczem, a my zastosowaliśmy go ze względu na  to, że  zapobiega jełczeniu olejów. W takim płynnym złocie warto było naszym zdaniem zastosować formę naturalną w porównaniu z innymi, które korzystały z olejów wytwarzanych sztucznie. Obydwa rodzaje mają swoje plusy i minusy, a tym samym swoje miejsce w naszych wyrobach. Wersja naturalna znajduje się w Dopingu dlatego, że jest przeznaczona w pierwszym rzędzie do stosowania na skórze, i tu właśnie naturalna witamina E ułatwia wchłanianie preparatu. Buteleczka Dopingu wystarczy przy zalecanym stosowaniu cca przez jeden miesiąc. W przypadku nakładania tylko na mniejsze powierzchnie wystarczy na więcej miesięcy, ale w każdym wypadku zużyty zostanie relatywnie szybko, nie trzeba się zatem zajmować korzyściami oleju syntetycznego, czyli przedłużaniem żywotności i utrzymywaniem jakości produktu po jego otwarciu.   

Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus) to ta sama roślina, która jest stosowana do produkcji piwa. Można więc powiedzieć, że Doping to płynne złoto nie tylko ze względu na opakowanie, ale i zawartość. Na skórę działa uspokajająco, jest przeciwbakteryjny, przecizapalny, delikatnie dezynfekcyjny, tonizujący i wygładzający. Skóra staje się po jego zastosowaniu bardziej elastyczna i delikatniejsza.

Zinc Gluconate stosowany jest jako suplement, który absorbuje, odbija lub rozpyla promieniowanie UV, chroniąc w ten sposób skórę. Ma delikatne właściwości ściągające i  antyseptyczne, jest oporny na działanie bakterii i pleśni, wspomaga gojenie ran, stosowany jest w ramach prewencji lub podczas leczenia  odparzeń. Na skórze wytwarza barierę ochronną, wodoodporną, różniącą się od syntetycznej ochrony przed działaniem promieni słonecznych tym, że nie wsiąka do skóry, a zarazem działa bardziej delikatnie. W przypadku osób przeczulonych może jednak wywoływać na skórze reakcje alergiczne.

Copper Gluconate (Glukonian miedzi) funkcjonuje jako składnik przeciwko starzeniu. Istnieje kilka sposobów, jak glukonian miedzi może pomagać w zapobieganiu lub  cofnąć odznaki starzenia. W trakcie starzenia się dochodzi do obniżenia produkcji kolagenu oraz elastyny w dermalnych fibroplastach, podobnie zresztą jak do rozkładu włókien kolagenu i elastyny,  w wyniku czego powstaje zmarszczona skóra, która utraciła swoją elastyczność i wytrzymałość. Miedź stymuluje proliferację dermalnych fibroblastów działając jako podstawowy koenzym w wytwarzaniu kolagenu. Dlatego aplikacje lokalne glukonianu miedzi podnoszą ilość kolagenu w skórze wspomagając wytworzenie mocniejszej, młodszej skóry.

 

Beard Doping zawiera ponadto cały szereg innych składników i proszę nam wierzyć, że każdy z nich ma w nim swoje miejsce. Jeden jak drugi był skrupulatnie rozważany i oceniany. Jesteśmy przekonani, że po długiej walce udało nam się osiągnąć znowu coś wyjątkowego i że Doping polubisz tak samo, jak to się zdarzyło nam. Niech więc rosną, bo teraz już muszą!

 

 

KUPOWAĆ