Olejek czy balsam

#hash-angrybeards#

Olejek czy balsam

 

OlejVSBalzam

 

Do czego właściwie poszczególne produkty służą?

Często można usłyszeć pytanie, na czym polega różnica pomiędzy olejkiem a balsamem do brody. Ze względu na to, że na rynku można spotkać cały szereg innych wyrobów, nieraz trudno wybrać ten właściwy, odpowiedni do Twojej brody. Chociaż bowiem olejek i balsam mają to samo zadanie, a więc nawilżać i odżywiać brodę i skórę pod nią, w niektórych aspektach się różnią. Do pewnego stopnia to jednak sprawa osobistych preferencji, co bardziej Ci odpowiada. Proponujemy po prostu sprawdzić obydwie możliwości i w ten sposób na własnej skórze i brodzie sprawdzić, co lepsze. Ktoś woli olejek i balsam i chwali sobie taką kombinację.

Olejek do brody polecany jest raczej do brody z krótszym lub średnim włosem, oczywiście też w stadium nazywanym w slangu baby beard, czyli bardzo krótkiej brody, z której dopiero po jakimś czasie wyrośnie prawdziwy klejnot. Jedną z jego charakterystycznych cech w porównaniu z balsamem jest stosunkowo szybka absorbcja, jest więc odpowiedni dla skóry normalnej, a nawet bardziej natłuszczonej. W przypadku dłuższej brody warto, jeśli pomimo to wolisz korzystać z olejków, aplikować go z użyciem kartacza.

Balsam do brody jest natomiast odpowiedni raczej do brody z włosem o średniej lub większej długości. W porównaniu z olejkiem łatwiej mu przyjdzie dostać brodę pod komendę, ustawić w szeregu czy jak już tam bez potrzeby aplikacji innych środków. Potrafi w pewnym stopniu zastępować wosk, o ile oczywiście broda nie jest wyjątkowo zmierzwiona. Do jego kolejnych plusów należy to, że na brodzie i skórze tworzy filtr ochronny i dzięki temu substancje odżywcze, wchodzące w jego skład, mogą działać o wiele dłużej. Potrafią to docenić przede wszystkim właściciele bardziej wysuszonej cery, ponieważ właśnie dzięki temu można ulżyć obciążonej skórze, zwłaszcza zimą. Dodatkową korzyścią jest częściowe pełnienie funkcji środka do porostu włosów.

Wszystkim brodaczom polecamy sprawdzenie obydwu wyrobów, ponieważ każdy ma inne preferencje i każdy też może polubić coś innego. Jeśli chcesz nadawać brodzie specyficzny kształt, możesz w tym celu z powodzeniem użyć wosku, który produkowany jest właśnie z myślą o tym zadaniu. W kompleksowewj trosce o brodę nie można zapominać o szamponie do brody, trzeba ją bowiem regularnie myć, by była czysta, zdrowa i bez łupieżu. Dłuższa broda to też bywa problem z rozczesywaniem, ale i tu szampon Angry Beards jest pomocny. Oczywiście z myciem też nie można przesadzać, jeśli akurat broda nie została zroszona gulaszem z dzika mycie dwa razy w tygodniu wystarcza.