Wosk do brody

Na pewno nikogo nie zaskoczy to, że skład wosku do brody oparliśmy na wosku pszczelim i lanolinie. Lepszego składnika podstawowego żaden wosk mieć nie może. To jednak oczywiście nie koniec, ponieważ nasz wyrób zawiera też inne substancje odżywcze, o których można tu przeczytać więcej informacji. Pełny skład wosku znajdziesz u dołu.


VousyWosk pszczeli (Cera Alba). Jest jednym z najczęściej stosowanych wosków w kosmetyce. Szanowany jest przede wszystkim za swoje wyjątkowe cechy. Wspiera regenerację naskórka, odżywia i nawadnia. Ma właściwości przeciwzapalne, stosowany jest nieraz w przypadkach poparzeń. Gojenie przebiega pod warstwą ochronną, którą wosk wytwarza i którą potrafi utrzymywać przez długi czas. To znaczy, że skóra, a przede wszystkim broda mają zapewnioną opiekę tak doskonałą, że sobie poradzą nawet w ekstremalnych warunkach, na przykład podczas ratowania kociaków z płonącego housu.

Lanolina swoimi właściwościami podobna jest do wosku. Również ona wytwarza warstwę ochronną i pozwala obniżyć obciążenie naskórka. Doskonale uelastycznia i wygładza. Bardzo dobrze się udziela przy odnowie zniszczonej brody, potarganej przez namiętną połowicę. Jest znakomitym zmiękczaczem, dlatego stosowana jest również jako odżywka.

Olejek migdałowy (Prunus Amygdalus Dulcis Oil), po takim olejku Twoja skóra będzie się czuła jak zapakowana w pierzynkę. Jest bardzo delikatny, zalecany nawet dla dzieci, nie trzeba się zatem obawiać, że zaszkodzi gruboskórnemu brodaczowi. To jeden z surowców o najwyższym stopniu doskonałości, stosowanych od lat w kosmetyce. Skóra zyskuje z nim nienasycone kwasy tłuszczowe, mające korzystny wpływ nie tylko na nią, ale i na samą brodę. Jest dobrze wchłaniany przez naskórek, poprzez który dostarcza do skóry substancje odżywcze (witaminy A,B,E) i mineralne. Dobrze nawadnia nawet suchą skórę. Dzięki witaminom E i C buduje warstwę ochronną, chroniącą skórę przed czynnikami zewnętrznymi skuteczniej, niż mur Trumpa Stany Zjednoczone przed imigrantami z Meksyku.

Jeśli dotychczas miałeś wątpliwości co do jego składu, teraz już Cię na pewno przekonaliśmy.

 

Olejek arganowy (Argania Spinosa Kernel Oil) również bywa w kosmetyce bardzo poszukiwany. Bogatszy w witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe niż Rothschild w dolary. Doskonale regeneruje i odżywia. Jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, poza tym przyspiesza gojenie ranek skóry.

 

BeardWax_AngryBeards

 

KUPOWAĆ